Jedha

                           Jedha  - W nowej  odsłonie Star Wars Łotr Jeden dowiadujemy się że jest  inna planeta która otacza ją silna moc  okazuje się że Coruscant nie był jednym z głównych świątyń jedi okazuje się że starożytnych mistrzów jedi centralną i główną siedzibą była święta świątynia.
Kryształy Kyber są rozmieszczone po różnych częściach galaktyki głównym zakątkiem pobierania kryształów przez jedi  była planeta Ilum tylko jedi wiedzieli o jej miejscu położenia  gdy mistrz uważał że uczeń jest gotowy wysyłał go  na egzamin mocy. odkrywamy że również spory zasób kryształów znajdował się o to w tej  świątyni . Nastanie czasu Imperium - te kryształy nie zasilały tylko miecze świetlne Imperium pobierało je do potrzeby zasilenia wielkiej stacji bojowej ( Gwiazda śmierci) do wytworzenia eksplozji skłonnej zniszczyć całą planetę.

                                                      
                                 Resztki  Świątyni Jedi - Imperium pobiera Kryształy Kyber 
                                                                            


Zniszczenia stwarzane przez Imperium - Symboliczny upadek JediJedh City - było dobrze rozwijające się miasto można to dostrzec porty rozwijający się handel ale imperium zaprzestało rozwój planet .
Imperium gotowe do prezentacji Stacji bojowej ( zniszczenie planety)
Efekt eksplozji
                                                                                  Niech moc będzie z wami

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty